Hosgeldiniz, ÜYELİK| ANA SAYFA| HAKKIMIZDA| YARDIM| İLETİŞİM| ✔ SEPETİM

 
 

 ¤ DOĞAL KESTANE BALI (850 GR)

180,00 Yeni Türk Lirası  
 
 
Bu Site Güvenlidir                 

   

  

 
 
 
 
Online Güvenli
Ödeme

Orjinal Ürün
Garantisi

Ertesi Gün
Kargo
 

  Kapıda Kart Ödeme
    ✔ Ürün Detayları
 

% 100 DOĞAL KESTANE BALI (850 GR)  Balıkesir Yöresi MADRA DAĞI'NDAN...  

(BALLARIMIZ % 100 DOĞAL OLUP, ÜRETİCİNİN AYAĞINA GİDİLEREK ALINAN ÜRÜNLERDİR).

 

''SAĞLIĞINIZI ÖDÜLLENDİRİN''

 

KESTANE BALI'NIN FAYDALARI:

 

Kestane balı, deli bal veya acı bal olarak da bilinmektedir. Peki kestane balı nedir ve nasıl yapılır ? Kestane çiçeğindeki nektardan ürettiği kestane balı, birçok hastalığın doğal ilacı olarak kullanılıyor.

Tadı, kokusu ve görünümü diğer ballara göre daha değişiktir. Alternatif Tıp da sıkça kullanılan Kestane Balının faydaları ise; öksürük, astım, bronşit ve nefes darlığı gibi çok sayıda hastalığın tedavisinde etkili olduğu için “Doğal Antibiyotik” olarak da adlandırılıyor. Kestane balı sabah kalkıldığı zaman ılık suyun içine bir tatlı kaşığıyla açılıp likit olarak tüketilirse daha faydalı olur.

Soğuk algınlıklarında ise ılık suda açılan balın içerisine bir iki damla limon damlatılıp sabah akşam içilirse hiç ilaca gerek kalmadan bir iki günde iyileşme sağlanır. Kestane balının faydalarından biri de ağrı ve sancıların giderilmesine iyi gelmesidir. Zonguldak Karaelmas Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre kalsiyum, potasyum, mangan ve bakır oranı çiçek balına nazaran daha fazla olduğu saptanmıştır. Kestane balının faydalarından biri de Cinsel gücü artırmaya iyi gelmesidir. Bazı kaynaklarda yapılan araştırmalara göre ise her İnsanın “ölmeden önce tadılması gereken 100 şey listesinde ” En üst" sıralarında yer aldığı biliniyor.

 

KESTANE BALI ÖZEL BİR BALDIR


Demir, kalsiyum, fosfor ve sodyum gibi mineraller ve vitaminler içerir. Kestane Balı'nın dolum aşamasında, ısıtma işlemi uygulanmaz. Bal, bileşiminde bulunan çeşitli vitamin, mineral, organik asit ve enzimler nedeniyle sindirimi kolay, besleyici ve birçok hastalığa karşı koruyucu vetedavi edici özellikler gösterir. Mideye iyi gelir. Balın, bileşim maddelerince zengin oluşu nedeniyle özellikle sağlıklı yaşamda önde gelen gıda maddeleri arasında yer almaktadır. “Balın, difteri, boğmaca, verem, ülser, bazı cilt ve sinir sistemi hastalıkları gibi 500’e yakın hastalığın tedavisinde olumlu etkileri saptanmıştır. Balın bilinen bu özellikleri sağlamasında, antimikrobiyel, antioksidan ve büyüme faktörü biyoaktivitesi gösteren bileşenler etkili olmaktadır (Yararları nedeniyle balın her gün düzenli olarak tüketilmesi önerilmektedir.) Kestane balı doğal koşullarda, kendine özgü acımsı aroması ile çok özgün bir baldır. Özellikle hasta ve yorgun kişilerin tedaviyi destekleyici olarak kullanabileceği bir üründür. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Enerji ve kuvvet verir. Günlük 2 tatlı kaşığı kadar alınması yeterlidir. 
 

Etkili bir bal olduğundan fazla alınması terleme ve baş dönmesine neden olabilir. Yöresel İsimleri: Halk arasında Deli bal olarak da bilinir. Bal; çok uzun süreden beri tedavi edici ve tatlandırıcı olarak kullanılmaktadır. Besleyici ve kuvvet vericidir. Mikropların üremesini önler. Yara iyileştirici etkiler gösterir. Çocuklarda sık görülen ağız iltihaplarına (aft, ağız yarası) karşı başarı ile kullanılır.

 

UYARI: Deli bal olarak bilinen kestane balı, günde 1-2 tatlı kaşığından fazla yendiğinde baş dönmesi başta olmak üzere bir çok soruna yol açabilir.

 

Saat 17.00’a kadar verilen siparişler, ertesi günü kargoya verilir. (Cuma-Cumartesi-Pazar günü verilen siparişler Pazartesi günü kargoya verilir).

Saat 17.00’dan sonra verilen siparişler 2 gün sonra kargoya verilir. (Kargo günleri, Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe ve Cuma günleridir).

*Fiyatlarımıza KDV dahildir.

*Tüm Türkiye Kargo 6 TL (Ayrıca Kapıda Nakit ve Kapıda Kredi Kartıyla Ödeme ücreti 3 TL'dir).

   
      ✏ Yorumlar
   
     ✏ DOĞAL BAL Kategorisindeki Diğer Ürünler
 
 

DOĞAL ÇİÇEK BALI (850GR)

{ DOĞADAN GELEN LEZZET }

DOĞAL ÇİÇEK BALI (850GR)

TL60.00

DOĞAL ÇAM BALI (850 GR)

{ DOĞADAN GELEN LEZZET }

DOĞAL ÇAM BALI (850 GR)

TL60.00

DOĞAL BAHAR BALI (850 GR) ÖZEL ÇİÇEK BALI

{ DOĞADAN GELEN LEZZET }

DOĞAL BAHAR BALI (850 GR)

TL65.00
 

DOĞAL KESTANE BALI (850 GR)

{ DOĞADAN GELEN LEZZET }

DOĞAL KESTANE BALI (850 GR)

TL180.00

ÖZEL BAL (KESTANE-IHLAMUR-ÇİÇEK 850 GR)

{ DOĞADAN GELEN LEZZET }

DOĞAL KARIŞIK BAL (850 GR)

TL70.00

DOĞAL MEŞE BALI (850 GR)

{ DOĞADAN GELEN LEZZET }

MEŞE BALI (850 GR)

TL75.00
 
 
 
TAM BUGDAY KÖY EKMEGI, EV TARHANASI, EV ERISTESI, EV MANTISI, KÖY YUMURTASI, KÖY DOMATES SALÇASI, KÖY BIBER SALÇASI, DOGAL YENISEHIR KANGAL SUCUK
Akbank Sanal Pos
128 bit SSL sertifikası ile korunmakta olup 3D Secure ödeme alt yapısı mevcuttur.

Bu site güvenlidir.
SSL Sertifikası
Bu Site Metelixiz.net.tr Web Tasarım Ajansı Tarafından Hazırlanmıştır.